Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

5 zaujímavosti o filtrácii vody, ktoré ste určite (ne) vedeli

Laica

O 30% účinnejší oproti konkurencii
Filtračné kanvice z rodiny talianskeho výrobcu Laica sú vybavené špeciálnymi uhlíkovými (a ďalšími) Bi-flux filtrami, ktoré sa môžu pochváliť päťstupňovou filtráciou. Podľa vykonaných testov sú vďaka tomu až o 30% účinnejšie ako konkurenčné výrobky. Prečo ich výrobca zvolil práve uhlík? Dôvodov je hneď niekoľko. Uhlík totiž dokáže z vody odstrániť nežiadúce látky, ktoré ovplyvňujú jej chuť, vzhľad a vôňu. To vďaka svojim čistiacim a absorpčným schopnostiam. Jeden Bi-Flux filter tak dokáže prefiltrovať až 150 litrov vody!

Voda z filtračnej kanvice je chutnejšia
Lepšiu chuť, vzhľad a vôňu vody prefiltrovanej kanvicou Laica potvrdili testy tisícky užívateľov na viacerých kontinentoch. Niekoľko z nich sme absolvovali aj priamo u nás v redakcii, preto môžeme objektívne potvrdiť, že voda z filtračnej kanvice je omnoho chutnejšia ako tá, ktorá neprejde procesom filtrácie. Opäť za to vďačíme aktívnemu uhlíku, ktorý vodu zbavuje prebytočného chlóru, vodného kameňa, medi, olova, zinku a prípadných pesticídov a herbicídov.

Filtrovaná voda je oproti kupovanej mnohonásobne lacnejšia
Vedeli ste, že liter kupovanej vody v PET fľaši je cca 200x drahší ako voda z kohútika? Ak by sme k nej pripočítali náklady na filtráciu (kúpu filtračnej kanvice, dokúpenie filtrov a ich výmenu), tak zistíme, že liter prefiltrovanej vody nás bude stáť pár centov, čo je stále mnohonásobne menej ako v prípade balenej vody z obchodu. Pri kúpe balenej vody navyše nikdy nevieme ako dlho je voda vyložená na regály, akú má kvalitu, ani spôsob jej skladovania. O ekologickej stránke nehovoriac.

O filtráciu vody sa starajú chytré aplikácie
Ani uhlíkové Bi-flux filtre nie sú nesmrteľné, preto je potrebné ich z času na čas vymeniť. Vémenu by ste mali absolvovať ideálne po mesiaci aktívneho používania alebo po prefiltrovaní 150 litrov vody, čo sa však nedá tak ľahko odhadnúť. Preto sú jednotlivé modely z rodiny Laica vybavené špeciálnym indikátorom, na ktorom si nastavíte mesiac, v ktorom ste filter do kanvice umiestnili. Novšie modely (napr. filtračná fľaša Flow’n go) disponujú aj QR kódom a aplikáciou pre chytré telefóny. Telefón vám tak jednoducho zahlási, kedy je najvyšší čas na výmenu filtra.

Laica

Prefiltrovaná voda predlžuje životnosť spotrebičov
Vodný kameň . Varným kanviciam, kávovarom, ale napríklad aj žehličkám znižuje výkonnosť a skracuje ich životnosť (písali sme tu), čomu sa snažíme vyhnúť pravidelným, ale otravným čistením. Pomôcť však môžu filtračné kanvice, ktorý odstraňujú vodný kameň priamo z vody a tým predlžujú životnosť našich spotrebičov. Aj to je ďalší z benefitov, kvôli ktorému sa oplatí uvažovať o zaobstaraní filtračnej kanvice. Tak čo? Dáte týmto inovatívnym a nesmierne účinným pomocníkom šancu?