Lexon Oblio: Bezdrôtová nabíjačka a UV dezinfekcia telefónu v jednom

Lexon Oblio: Bezdrôtová nabíjačka a UV dezinfekcia telefónu v jednom

Ak hľadáte najlepšiu a výnimočnú bezdrôtovú nabíjačku pre svoj mobilný telefón, práve ste ju našli. Už nemusíte hľadať ďalej. Lexon Oblio je bezdrôtová nabíjačka v tvare vázy pre tých, ktorí chcú niečo iné. A navyše vám aj vyčistí a zabije všetky baktérie na povrchu telefónu pred tým, ako začnete telefonovať.
Na prvý pohľad vás môže zraziť cena a dizajn, ktorý na pohľad možno nevyzerá čo by ste mohli okamžite chcieť. Lexon Oblio je 10W bezdrôtová nabíjačka s Qi štandardom - to znamená, že nabije akýkoľvek telefón s podporou bezdrôtového nabíjania. Dokonca aj s extra veľkými telefónmi si poradí. Lexon Oblio podporuje telefóny až do šírky 8.3cm a hrúbky 1.05cm.

Lexon Oblio Blue

Samotná nabíjačka je dosť jednoduchého, aj keď elegantného dizajnu. Interiér prakticky doplní, vôbec neruší a pri tom je veľmi praktický. Okrem jedného tlačídla na spodnej strane a USB-C nabíjaceho portu tu nie je veľa technických detailov ani funkcií, ale tých pár vecí robí dokonale.

Okrem bezdrôtového nabíjania telefónu je integrovaná aj UV dezinfekcia. Keď vložíte telefón do nabíjačky, začne sa aj proces dezinfekcie (práve UV dezinfekciu je možné deaktivovať tlačidlom na spodnej časti). Aby sa celkovo vyčistil povrch vášho telefónu UV-C svetlom od všetkých baktérii na obrazovke telefónu, je potrebné mať svoje zariadené v nabíjačke aspoň 20 minút, čo v dnešnej koronovej dobe určite privítate.

Neprehliadnite:
Dve muchy jednou ranou: Lexon Oblio telefón nabije a zároveň vydezinfikuje
Pre tých zvedavých, nie, Lexon Oblio nemôžete použiť ako vázu. Manuál varuje pred akýmkoľvek kontaktom s tekutinami či vlhkým prostredím, aj keď by to určite bolo zaujímave. Možno niekedy v ďalšej verzii.

Lexon Oblio Blue

Čas nabíjania
Tak, ako väčšina bezdrôtových nabíjačiek, má aj Oblio nevýhodu. Pre väčšinu ľudí, 10W pre nabíjanie nebude dosť rýchle. Ak ste však v situácii, keď čas nie je podstatný, tak určite nabíjačku oceníte. Bezdrôtové nabíjačky typu nejakej podložky majú nevýhodu, že telefón väčšinou musíte umiestniť na nejaký stred. Pri tomto dizajne sa nemusíte o umiestnenie starať. Doslova telefón môžete hodiť do vázy a nemusíte sa starať o správne nastavenie. Automaticky sa začne nabíjať a ako sme už spomenuli, aj čistiť.

Telefóny v Lexon Oblio nabijete v priemere približne do 4 hodín.
iPhone X: 3h30
iPhone XS Max: 4h
Samsung S10: 3h30
Samsung S9: 3h
Samsung N9: 3h

Lexon Oblio Blue

Záver
Lexon Oblio sa môže zdať byť drahý, ale nás nadchol najmä pre svoju jednoduchú manipuláciu pre nabíjanie a čistenie telefónu. Navyše stiera hranice medzi technologickým produktom a dizajnom skutočne zaujímavým spôsobom.