Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Recenzia JBL Clip 4: Mobilita na prvom mieste

Špecifikácia
O zvukovú produkciu sa stará 1,5″/40 mm dynamický menič disponujúci frekvenčným rozsahom 100 Hz – 20 kHz s celkovým výkonom 5 W. O prevádzku potom integrovaná batéria o kapacite 3 885 Wh, ktorá dokáže reproduktor napájať elektrickou energiou po dobu až 10 hodín, v závislosti na spôsobe použitia. Nabíjanie batérie trvá necelé tri hodiny a reproduktor sa nabíja pomocou USB-C konektora. Reproduktor podporuje Bluetooth vo verzi 5.1, disponuje certifikáciou odolnosti IP67 a je k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach. Relatívne kompaktný reproduktor váži 239 gramov.

JBL Clip 4

Prevedenie

Rovnako ako v prípade minulý týždeň testovaného JBL Go 3, i tu nie je JBL veľmi čo vytýkať v súvislosti s továrenským spracovaním a prevedením reproduktora. Telo reproduktora je potiahnuté už tradičnou textiliou s výrazným a vystupujúcim pogumovaným logom JBL. Okolo reproduktora sa nachádza hliníkový rám, ktorý na hornej strane reproduktora prechádza do karabíny, vďaka ktorej je možné Clip 4 prichytiť napríklad na batoh. Na spodnej strana nájdeme konektor na nabíjanie. Ovládacie prvky se nachádzajú na dvoch miestach a to na hornej strane a na boku zo zadnej strany.

JBL Clip 4

Ovládanie
Ovládanie reproduktora je rovnako základné, ako pri modeli Go 3. Na čelnej strane nájdeme tlačidlo play / pause a dvojicu tlačidiel na ovládanie hlasitosti a prepínanie prehrávaných pesničiek. Na zadnej strane potom nájdeme tlačidlo pre vypnutie / zapnutie reproduktora a tlačidlo na párovanie. Reproduktor nedisponuje žiadnymi ďalšími funkciami, preto sú ovládacie prvky relatívne priamočiare. Spätná väzba tlačidiel je dobrá a ich manipulácii nie je čo vytknúť.

JBL Clip 4

Kvalita zvuku
Zvukový prejav reproduktora je o niečo príjemnejší a hutnejší, ako u minulý týždeň testovaného JBL Go 3. Môže za to predovšetkým nepatrne väčší menič, ktorý sa tak dokáže lepšie popasovať s prehrávanou hudbou. Basy stále nie sú nič extra silného, pri takomto reproduktore to však nie je na škodu, lebo výrazné basy zvyčajne dokážu negatívne ovplyvniť celkové vyznenie reproduktora. Zvukový prejav je príjemný, primerane čitateľný a vyvážený. Zvukový prejav sa pri maximálnej hlasitosti začína trochu rozpadať, to však nie je nič neobvyklé. Vzhľadom k tvaru a konštrukcii reproduktor nabáda k tomu, aby bol pri prehrávaní umiestnený meničom smerom nahor, čo subjektívne nie je najideálnejšia poloha vzhľadom ku kvalite počúvania. Reproduktor najlepšie znie, keď ho počúvate vzpriamene. Pri počúvaní kedy reproduktor leží na "chrbte" sa niektoré detaily pomerne strácajú a počúvanie nie je tak príjemné.

JBL Clip 4

Záver
JBL Clip 4 je akousi nadstavbou modelu Go. Za zhruba 19€ navyše dostanete podstatne lepšiu výdrž batérie, o niečo málo väčší menič s teoreticky lepšími vlastnosťami a predovšetkým s klipom, ktorý vám umožní reproduktor zavesiť tam kde budete potrebovať. Tvar reproduktora je bohužiaľ trochu nešťastný a jeho orientácia v položenej polohe neponúka najlepšiu možnú kvalitu počúvania. Zamrzí tiež absencia niektorých sprievodných funkcií, ako je napríklad podpora pre pripojenie viacerých zariadení či integrovaný mikrofón pre konferenčné hovory.

JBL Clip 4