Logo
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Logo
Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Domáce zvieratá a alergie- ako mať zdravý vzťah so svojim domácim miláčikom?

Trpíte alergiou na domáce zvieratá, no bez nich si život neviete ani predstaviť? Čo robiť, aby ste zmiernili svoje prejavy v prítomnosti štvornohých miláčikov? To je otázka, ktorú si kladú mnohí ľudia bojujúci s alergiami. Odpoveďou je intenzita alergickej reakcie vyplývajúca zo vzťahu alergik a domáci miláčik. Domáce zvieratá sú neoceniteľným prínosom pre blaho detí aj dospelých nielen po emocionálnej, ale aj po fyzickej stránke. Niekedy sa však stáva, že zaobstaranie si domáceho miláčika musíme prehodnotiť práve kvôli alergiám.
Čo je hlavnou príčinou tejto alergie?
Zvieracie alergény môžu mať rôzny pôvod. Za výskytom alergie však najčastejšie stoja bielkoviny domáceho maznáčika nachádzajúce sa v chlpoch / vlasoch, slinách alebo v moči.

Intenzita reakcie na tento alergén sa môže líšiť v závislosti od jeho aktuálnej koncentrácie s ktorou príde dotyčný do styku. Alergiu považujeme za neprimeranú reakciu imunitného systému na podnet, ktorý ľudské telo vyhodnotí ako nebezpečný a telo si vytvorí protilátky ako formu obrany. U alergika potom pozorujeme kožné vyrážky, slzenie očí či dýchacie ťažkosti.

AirFree

Nie ste v tom sami
Štúdie dokazujú, že minimálne 15% populácie bojuje s určitým druhom alergie na zvieratá. Všeobecne však platí, že ľudia, ktorí trpia alergiou na domácich miláčikov bojujú s celoročnou nádchou alebo astmou. Podľa odborníkov sú prejavy alergie na domácich miláčikov rovnaké ako prejavy vyplývajúce z alergie na prach. Medzi najčastejšie prejavy patrí nádcha, kýchanie, kašeľ, svrbenie nosa a očí, astmatické záchvaty a pod.

Ako zmierniť prejavy alergie?
Ak trpíte alergiou na domáce zvieratá, neviete si bez nich predstaviť svoj život a vaše prejavy nie sú až také závažné, je veľmi pravdepodobné, že po zavedení niektorých opatrení budete môcť opäť budovať zdravý vzťah so svojim domácim miláčikom. Aké zásady by ste teda mali dodržiavať?

1. Nedovoľte vášmu domácemu miláčikovi vstupovať do izby v ktorej spíte. Obzvlášť by ste mali zabrániť jeho kontaktu s posteľou, prikrývkami a vankúšmi. Výrazne tak eliminujete šírenie alergénov.
2. Používajte výrobky určené pre domáce zvieratá, ktoré zabránia množeniu alergénov vo vlasoch a na pokožke zvierat. Aplikujte ich minimálne raz týždenne.
3. Kefy vašich domácich miláčikov pravidelne umývajte, prípadne dezinfikujte.
4. Ak má váš domáci miláčik komfortnú toaletu priamo v byte alebo v dome, zabezpečte jej vyčistenie okamžite po vykonaní potreby. Exkrementy a moč sú jedným z hlavných zdrojov nežiadúcich alergénov.
5. Na čistenie domácnosti používajte prístroje s dezinfekčnými schopnosťami ako napríklad parné čističe. Dokážete tak odstrániť až 99% baktérií, vírusov, roztočov, mikroorganizmov a iných alergénov nachádzajúcich sa v domácnosti.
6. Venujte zvýšenú pozornosť miestam, kde sa hromadí prach ako sú koberce, záclony, vankúše, praskliny alebo iné ťažko dostupné miesta.
7. Používajte čističku vzduchu, ktorá nielenže odstráni už existujúce alergény, ale pri pravidelnom používaní zabráni aj ich opätovnému výskytu a premnoženiu. Ideálnym riešením je čistička / sterilizátor vzduchu Airfree, ktorý vďaka termodynamickej technológii- TSS odstráni až 99,99% baktérií, mikroorganizmov a vírusov nachádzajúcich sa vo vzduchu. Jej výhodou je aj bezúdržbovosť (neobsahuje žiadne filtre či vymeniteľné súčasti) a praktickosť (kompaktné rozmery a viac možností umiestnenia- na zem alebo na stenu).

AirFree

Domáci miláčikovia budujú imunitu
Niektorí odborníci tvrdia, že jednou z výhod zdieľania domácnosti s domácimi miláčikmi od útleho veku je včasná tvorba protilátok a posilňovanie bakteriálnej mikroflóry v tele. Z toho vyplýva, že vystavenie detí alergénom od útleho veku môže znižovať riziko vzniku alergií na zvieratá alebo chorôb vyplývajúcich z ich vzájomného kontaktu.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu