Logo
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Logo
Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

JBL Boost TV ako PC reproduktor

Tento reproduktor je vlastne definíciou soundbar a už názov vypovedá sám o sebe o tom, že je určený predovšetkým k TV. No týmto spôsobom sa mi to nechcelo testovať a tento soundbar som si položil na stôl s tým že to otestujem s mojou výpočtovou technikou. Denno denne totiž využívam klasický stolný PC, MacBook Air v spojení s iPad mini a iPhone 6. Totiž stále hľadám ideálne ozvučenie pracovného kúta a doteraz používam už staršie slúchadla AKG K141 Studio a JBL OnBeat micro. Oba produkty sa už nepredávajú ale slúžia k svojmu účelu.
O AKG K141 Studio si môžete prečítať starší článok, že prečo neprejdem k novým slúchadlam a JBL OnBeat micro mi slúži primárne ako dockovacia stanica pre iPhone. Takže som sa tešil keď som túto novinku dostal k otestovaniu. Na moje potešenie reproduktor pekne sadol priamo pod hlavný monitor. Totiž ak máte monitory alebo TV uchytené na stene získate dosť miesta a neuberá ho samotný stojan. K soundbaru je štandardne dodávaný diaľkový ovládač už aj s batériou CR2025, adaptér na napájanie s koncovkami pre EU či USA. Čo nebýva štandardnou výbavou je dodávanie aj prepojovacích káblov. Tu je dodávaný jack <-> jack kábel ale aj optický, čo hlavne využijete pri spojení s TV.

Samotný soundbar disponuje aj bluetooth rozhraním, tak som použil len adaptér na napájanie a PC som prepojil s reproduktorom práve cez toto rozhranie. Výrobca toto rozhranie rozšíril o to, že zároveň môžete mať napárovane až dve aktívne zariadenia. Zvuk sa, ale nemieša z tých dvoch zariadení, ale prehrávanie preberá ten, kto posledný prehráva nejaký zvuk. Tak som ostal prekvapený, keď zrazu sa mi začal prehrávať zvuk odniekadiaľ a nevedel som definovať odkiaľ. Potom som si spomenul, že dlhodobo nosím za účelom testovania hodinky TomTom Runner 2 Cardio + Music a práve odtiaľ sa začala prehrávať audiokniha z audioteka.cz. Ale o dlhodobom testovaní hodiniek TomTom zas inokedy.

JBL Boost TV

Navyše som ocenil jednu peknú vlastnosť v spojení s počítačom. K počítaču mám cez zvukovú kartu pripojené JBL OnBeat micro, cez zvukovú kartu grafickej karty slúchadla AKG K141 Studio a teraz cez Bluetooth rozhranie JBL Boost TV. Doteraz som mal ako východzie prehrávacie zariadenie vo Windows 10 zvolené práve slúchadla. Po napárovaní JBL Boost TV sa mi zmenilo toto východzie nastavenie na tento soundbar. Po vypnutí soundbaru sa zmení východzie nastavenie na slúchadla a po zapnutí soundbaru, sa to zas zmení. Stačí jedno tlačídlo! Inak v OS Windows je to otázka 5 kliknutí myši a je to otravné.

Ďalšou príjemnou vlastnosťou je funkcia JBL SoundShift. JBL Boost TV automaticky rozpoznáva ako pri bluetooth kto posledný prehráva. Ale nedeje sa to len na úrovni tohto rozhrania, ale aj v prípade, že máte zariadenie pripojené k soundbaru cez optiku. V prípade že to máte pripojené k TV ako výrobca zamýšľa cez optický kábel a cez mobil prehrávate hudbu, tak po zapnutí TV si reproduktor automaticky prepne zdroj zvuku.

JBL Boost TV

Čerešničkou je už len štandardne integrovaná funkcia JBL Connect, ktorou výrobca začína vybavovať takmer všetky reproduktory. JBL Connect je fajn vlastnosť v prípade, že vsádzate na značku JBL a máte doma viac produktov. Viac o tejto funkcionalite sa môžete dočítať tiež v mojom minulom článku.

Len škoda že tento produkt nedisponuje žiadnou vstavanou batériou, pretože jeho kompatkné rozmery ho predurčujú tomu, ale to by zas aj cena bola opodstatne vyššia. Takto cena 179€ je viac ako prijateľná. Získate tak široké možnosti použitia a to či už ako soundbar k TV značným vylepšením zvuku ale aj ako bezdrôtový prehrávač k mobilným zariadeniam. Navyše Vám nič nebráni to použiť ako stereo reproduktor k počítaču.

JBL Boost TV

Čo sa týka kvality zvuku, odporúčam si prečítať článok od povolanejších osôb, napr. článok zo servra Letem Svetem Applem.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu