Logo
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Logo
Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Kupujeme si športové hodinky TomTom

Ak ste sa rozhodli si kúpiť športové hodinky, určite robíte nejaký šport pre Vaše zdravie. A je to jedno či na amatérskej alebo profesionálnej úrovni. A asi sa chcete posunúť ďalej, keď uvažujete nad takýmto pomocníkom. My Vám zas pomôžeme so správnym výberom.
Požiadavky
Najprv si treba určiť svoje požiadavky čo od nich očakávate, na čo majú byť určené a čo všetko majú obsahovať. Mnoho užívateľov je takých, že radšej si aj priplatia za nejakú funkcionalitu, aj keď ju nevyužijú, ale si pomyslia čo keď náhodou a väčšinou to aj ostane pri tej náhode. Takže toto si treba dopredu ujasniť.

Vyberáme TomTom Runner 2

Čo všetko v základe majú športové hodinky TomTom?

Už sa veľmi nebudeme zapodievať predchádzajúcou generáciou športových hodiniek TomTom (ak by ste mali predsa o ne záujem a máte otázky, môžete nás kontaktovať cez diskusiu pod článkom), ale zameriame sa iba na najnovšiu generáciu týchto hodiniek. Sú to konkrétne modely TomTom Runner 2 a TomTom Spark.

Keďžte tieto hodinky vyrába spoločnosť, ktorá je priekopníkom v GPS navigáciach, tak každý model, i ten najlacnejší obsahuje GPS chip pre sledovanie Vašej polohy a dokáže vyrátať i vašu rýchlosť. Tento chip je dostatočne rýchly a odladený. Však niekoľkoročné pôsobenie v oblasti automobilových navigácii to musel vyladiť do dokonalosti.

Ďalej je spoločnou črtou všetkých modelov ich vodeodolnosť. Neznamená to, že hodinky sú odolné voči potu a postriekaniu vodou, ale sú naozaj vodeodolné a môžete sa s nimi sprchovať, kúpať vo vani, v bazéne či na jazere. Dokonca sa aj ponárať do 10m hĺbky.

Vyberáme TomTom Runner 2

Toto sú také vlastnosti, ktoré väčšina ľudí prehliadne a výrobca to ani nijak extrémne nevypichuje, lebo to pokladá za štandard.

Chcem konkrétny šport
Zo začiatku boli hodinky tohto výrobcu určené len na beh. Ďalšou generáciou uviedli na trh dva modely, kde jedny boli určené len na beh a boli lacnejšie a druhý model bol tzv. "multišportový". S poslednou generáciou hodiniek výrobca zas hodinky skĺbil a v základe sú všetky Multi Športové. Podporujú nasledovné pohybové aktivity: Beh, Bicykel, Plávanie, Bežecký pás, Posilovňa, Cyklistický trenažér, Voľný štýl a Stopky. Navyše v hodinkách je zabudovaný i fitness náramok a v nastavení ho stačí aktivovať. Ten bude merať Vašu celodennú aktivitu na základe pohybu rukou vďaka zabudovanému gyroskopu.

V čom sú vlastne rozdielne?
Už dávnejšie sme pre Vás napísali článok v čom sa líšia modely TomTom Runner 2 od TomTom Spark. Tentoraz napíšeme že takisto v ničom, ale keď si chcete prečítať konkrétny článok, nech sa páči. Poďme sa pozrieť na naozajstné rozdiely.

Vyberáme TomTom Runner 2

Ak sa bližšie pozriete do ponuky, tak si všimnete, že hodinky majú prívlastky ako Cardio, Music alebo Cardio + Music. Tak sa pozrieme na tieto vlastnosti.

Cardio model
Niežeby hodinky bez tohto prívlastku nemerali frekvenčný tep, to merajú aj základné modely, ale vyžadujú doplnkové príslušenstvo v podobe hrudného pásu. Nie každý ho znesie a hlavne ženy sa sťažujú, že pod prsiami ich odiera. Model s prívlastkom Cardio má zabudovaný chip na meranie frekvenčného tepu priamo v hodinkách a merá tak tento tep priamo zo zápästia. Meria ho na jednoduchom princípe. Presvetľuje pokožku a sníma prietok krvi a na základe tejto informácie vie vyrátať túto hodnotu. Osobne sme to sami testovali súbežne, keď nám v ordinácii merali tep lekárskymi prístrojmi a funguje to spoľahlivo. Navyše, ak sa rozhodnete pre tento model, tak vo fitness režime si môžete zapnúť 24 hodinový monitoring tepu. Potom to po celý čas, čo nosíte hodinky na ruke, raz za 10 minút zosníma váš tep a dostanete vo výsledku pekný graf.

Vyberáme TomTom Runner 2

Music model
Navonok sa tento model nelíši od iných modelov. Ale vo vnútri je podstatný rozdiel. Tento model disponuje navyše 3GB priestorom pre Vašu hudbu. Teda ak počas športovania radi počúvate nejakú hudbu, už nemusíte so sebou vláčit prehrávač, či telefón, hodinky ho bohate zastúpia. Jedine čo je potrebné, dokúpiť si akékoľvek bluetooth slúchadla. Totiž, iba týmto spôsobom ich spojíte s hodinkami. Okrem tejto funkcionality získate ešte jednu príjemnú vychytávku. Tou je audiotréner a navyše je lokalizovaný do češtiny. Ten Vás bude počas tréningu komandovať, či máte ísť rýchlejšie alebo spomaliť (aby ste si neuhnali infarkt) a informovať Vás či prehrávate alebo vyhrávate. Oceníte ho hlavne v zime, keď hodinky budú na zápästí schované pod vrstvami oblečenia.

Cardio + Music
Ako už určite tušíte, tento model, ktorý je aj najdrahší, spája predchadzajúce dve vlastnosti.

Už viete ktoré hodinky sú priamo pre Vás? Ak máte dotazy, nebojte sa nás kontaktovať, alebo sa spýtať priamo v diskusii pod článkom. Nabudúce si povieme, ako tieto správne nastaviť, zaktualizovať a prepojiť ich s inými športovými aplikáciami a o zdieľaní výsledkov na sociálne siete.

Pošlite článok známemu