Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Parné čistenie pre začiatočníkov alebo Myslite ekologicky a ekonomicky

Ariete

Prečo práve parné čističe?
V našej ponuke narazíte na parné čističe talianskeho výrobcu Ariete, ktorý je v tejto oblasti absolútnom priekopníkom a inovátorom. Práve táto značka totiž prišla s praktickými pomocníkmi do domácnosti, ktorí využívajú tie najjednoduchšie fyzikálne zákony. Kúzla a čiary u parných čističov tak netreba hľadať.

Tajomstvo účinnosti a ekologického spôsobu čistenia totiž spočíva v kombinácii niekoľkých faktorov - vody v plynnom skupenstve (pary), ktorá má neuveriteľné čistiace schopnosti, vysokého tlaku a teploty.

Voda, ktorú do parného čističa Ariete nalejete, sa totiž v nádržke ohreje na viac ako 130 ° C a potom sa v tryske alebo hadici schladí na 100 °C. Na čistený povrch nakoniec dopadá značnou silou a bezpečnú teplotou 50 °C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní.

Para je tým najsilnejším čistiacim prostriedkom
Môžeme si to ukázať napríklad na podlahe, ktorú vysajeme obyčajným vysávačom. Ten totiž zbaví povrch približne 56% prachových roztočov. Parný čistič ich však zničí viac ako 95%! To všetko bez nutnosti používania chemických prostriedkov, čo je v konečnom dôsledku nielen ekonomické, ale najmä ekologické.

Agresívne chemické detergenty totiž môžu dráždiť naše oči, kožu i sliznice. Problém s nimi môžu mať citlivejší jedinci, alergici, astmatici, ale napríklad aj deti alebo domáce zvieratá. A keď k vyššie uvedenému pripočítate ešte časovú a finančnú úsporu, len ťažko budete hľadať konkurenta.

Desatoro záverom
Pokiaľ vážne uvažujete o obstaraní parného čističa Ariete, určite vás budú zaujímať aj ďalšie výhody, ktoré sú s týmto praktickým pomocníkom spojené. Tu je záverečné "desatoro", ktoré vám pomôže pri ďalšom rozhodovaní:

1. Parné čističe odstraňujú viac ako 95% prachových roztočov, baktérií a vírusov
2. Na čistenie nepotrebujete žiadne chemické prostriedky, vedierka ani handričky
3. Vyčistené plochy sú prakticky okamžite suché (minimálne riziko pošmyknutia)
4. Vyberať si môžete z kompaktných kačíc, parných mopov aj multifunkčných parných čističov
5. Parné čističe sú šetrné k zdraviu všetkých obyvateľov domácnosti i životnému prostrediu
6. Prístroje sú prakticky okamžite pripravené na použitie
7. Výrazná ekonomická úspora oproti klasickému upratovaniu
8. Parné čističe môžete použiť na rôzne materiály a plochy
9. Vyčistené plochy sú zbavené nežiaducich pachov
10. Spoľahlivé odstránenie baktérií, plesní aj húb vďaka vysokej teplote pary