Logo
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Logo
Otvoriť menuOtvoriť vyhľadávanie

Vyberáme slúchadlá pre dištančné vyučovanie

Slúchadlá pre dištančné vyučovanie majú svoje špecifiká, ktoré sa nezdajú relevantné na prvý pohľad. Okrem toho, že by mali disponovať aj mikrofónom, je potrebné sa zamerať na spôsob pripojenia, ktorý môže byť najväčšou prekážkou.

Čím doma disponujem?
Najprv je si potrebné pozrieť na čom bude prebiehať dištančné vyučovanie. Či budete používať klasický stolný počítač, notebook, alebo tablet. A práve tomu treba podriadiť správny výber slúchadiel.

Mám prenosné zariadenie ako mobilný telefón, tablet alebo notebook
Tieto zariadenia sú síce pekné mobilné, ale prinášajú svoje úskalia. Žiadne z nich väčšinou nedisponuje samostatným jack vstupom pri mikrofón, ak vôbec disponuje aspoň nejakým jack konektorom. Už veľa výrobcov začalo opúšťať tento konektor. Ak ho náhodou objavíte, vedzte, že s veľkou pravdepodobnosťou podporuje aj mikrofón. Je to všetko v jednom konektore, ale stále je s tým veľa problémov. Každý výrobca si štandard definuje sám. Venovali sme sa tomu v samostatnom článku.

Pri mobilných zariadeniach treba radšej vsadiť na istotu a poobzerať sa po bluetooth slúchadlach. Každé bluetooth slúchadlá disponujú aj integrovaným mikrofónom. Nebude teda problém ich využiť aj na dištančné vyučovanie. My osobne by sme vsadili na slúchadla typu True Wireless. Napr. cenovo dostupné a ani dizajnom neurazia JBL Tune 225TWS. Disponujú veľmi dobrou výdržou, nemusíte ich zasúvať až do zvukovodu a využijete ich aj do budúcna. Navyše vás nebrzdí absolútne žiaden kábel.

JBL Dištančné vyučovanie


Mám stolný počítač
V prípade že vlastníte stolný počítač, určite okrem audio vstupu nájdete na ňom aj ďalšie podobné konektory. A áno, jeden z nich slúži aj pre pripojenie mikrofónu. Stolné počítače disponujú aj množstvom USB konektorov, preto máte veľmi široký a neobmedzený výber pre slúchadla. Do USB môžete pripojiť aj Bluetooth dongle, či externú zvukovú kartu. Je jedno aké slúchadlá si vyberiete, k stolnému počítaču ich určite pripojíte. Možno sa obzrite po slúchadlách s aktívnym potlačením okolitého hluku. Najmä ak je vás doma viac a nechcete byť rušený.

Tip od nás
Pre dištančnú výuku k domácemu počítaču by sme siahli určite po slúchadlách zo série JBL Quantum, ktorú sme nedávno mali možnosť aj testovať. Všetky testované slúchadlá sú cez uši, takže vás nebudú tlačiť ani po celodennej nepretržitej výuke. Navyše sú veľmi pohodlné a ľahučké.

 

 

JBL Dištančné vyučovanie

Ak veľmi pozeráte na cenu, určite by ste sa mali zamerať na JBL Quantum 200, ktoré majú jednu príjemnú vychytávku. Vyklápací mikrofón. Ak ho vyklopíte smerom nahor, automaticky sa mikrofón vypína. V balení nájdete aj jack rozbočovač, aby ste zapojili každý konektor kam patrí.

JBL Quantum 600 disponuje navyše aj USB adaptérom (má aj jack konektor), ktorý využijete na bezdrôtový prenos, ak nechcete ťahať káble. Môžete ich pripojiť k notebooku, ak disponuje štandardným typom USB. Takisto má vychytávku v podobe vyklápacieho mikrofónu.

 

 

JBL Dištančné vyučovanie

JBL Quantum 800 sú slúchadlá pre ľudí, ktorí neradi hľadajú kompromisy. Tieto slúchadlá pripojíte naozaj k všetkému čo vás napadne. A ešte majú aj ANC (aktívne potlačenie šumu), keď sa chcete izolovať od okolia.

 

 

JBL Dištančné vyučovanie

Záver
Sami vidíte, že pri výbere správnych slúchadiel pre dištančnú výuku nie je žiaden problém. Len sami si musíte zistiť, aké sú možnosti vášho zariadenia.

 

 

Pošlite článok známemu